در جستجوی نور باش، نور را می‌یابی. «آرنت»

و اینک Visual Studio Coder

blog list

همیشه یکی از داغ ترین موضوعات گفتگوی بین برنامه نویس ها انتخاب نرم افزاری که باهاش کُد میزنن بوده و معمولا بحث های پیرامون این موضوع خیلی جالبه. راستش اکثر زبان هارو با Notepad ساده هم میشه نوشت. ولی چیزی که دنیای بزرگ برنامه نویس هارو لذت بخش تر هم میکنه همین انتخاب ها و آپشن هاییه که موقع کدنویسی دراختیار داره و میتونم بگم برای بعضی ها از پورشه سوار شدن هم جذاب تر و مهم تره (حداقل برای بنده!‌ ☺️ واسه طبیعت هم خیلی بهتره!). به همین دلیل تصمیم گرفتم آخرین تجربمو در این زمینه به اشتراک بزارم.

بعد از سالها کد زدن با برنامه های مختلف از Macromedia Dreamveaver و نسخه های Adobe بعدش تا Visual Studio و این اواخر هم PHPStrom و Sublime، بالاخره کامل ترین نرم افزار محیط کدنویسی که میتونست وجود داشته باشه رو پیدا کردم.

Visual Studio Code
این نرم افزار کمتر از ۱ سال سن داره و به تازگی توسط مایکروسافت و با توجه به سیاست های جدید این شرکت مبنی بر گسترش فعالیت در حیطه نرم افزارهای متن باز (Open Source) ارائه شده. درحالیکه درطول این سالها نرم افزارهای این شرکت و همینطور بقیه نرم افزارهای ارائه دهنده محیط برنامه نویسی و توسعه (IDE) لایسنس های گرانقیمتی داشتند و کرک (Crack) کردن و استفاده از تمامی امکانات اونا برای ما ایرانی ها مشکلات زیادی رو به همراه داشت ، این برنامه کاملا رایگانه!

از مزیت های مهم این نرم افزار میشه به هوشمندی بالا در تشخیص و تکمیل کدها ، اضافه شونده ها و پلاگین های بسیار زیاد ، محیط و رابط کاربری عالی ، ارائه نسخه های بی نقص برای سایر سیستم عامل ها (از جمله توزیع های مختلف لینوکس) و همینطور پشتیبانی از طیف گسترده ای از زبان های برنامه نویسی بصورت کامل اشاره کرد. از جمله :

Python, Go, Rubby, C++, C#, PHP, Perl, Swift, Java, SQL & ...

دانلود کنید از :
https://code.visualstudio.com/Download

اضافه شونده ها :
https://marketplace.visualstudio.com/VSCode

درباره نویسنده

author

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

پر کردن تمامی فیلدها ضروری است.