اگر جانت در خطر بود بجای پنهان شدن بکوش همگان را از گرفتاری خویش آگاه سازی. «ارد بزرگ»

5 چیزی که باید از PHP7 بدانید

blog list

اولین نسخه پایدار PHP 7 بعد از کلی انتظار در 10 نوامبر 2016 منتشر شد. بد نیس بدونید این نسخه از PHP چه تغییرات عمده و مهمی نسبت به نسخه های قبلی داره. اینجا 5 تا از مهمترین هاشو باهم مرور می کنیم :

 

1. چرا PHP 7؟ (PHP 6 چی شد پس؟)

 

آخرین نسخه پایدار PHP نسخه 5.6 بود و بعد از اون تیم توسعه دهندگان این زبان بخاطر بعضی از اختلاف هایی که در پیاده سازی PHP 6 داشتند و مدت زمان زیادی که گذشته بود تصمیم گرفتند این نسخه رو درمرحله آزمایشی رها کنند و برای جلوگیری از به وجود اومدن تداخل بین تلاش هایی که در تمام اون مدت کرده بودند با آخرین پیشرفت و توسعه ای که PHP پیدا کرده بود ، نسخه جدید رو با شماره 7 منتشر کردند.

 

2. نام تجاری PHP 7 باعث سرعت گرفتن و قدرت بیشتر موتور جدید Zend شد

 

موتور Zend از سال 1999 و زمانی که نسخه 4 PHP منتشر شد این زبان قدرتمند را پشتیبانی کرده است. برخلاف تبلیغات زیاد ، پروژه Zend Framework که تحت زبان C و برای اجرای PHP نوشته شده بود نتوانست رضایت کاربران را جلب کند. نسخه های PHP 5.X تحت حمایت Zend Engine II می باشد که نسبت به قبل پیشرفت خوبی داشته و از مدل های شی گرایی نیز پشتیبانی می کند. اما PHP 7 از نسخه جدید این موتور یعنی PHP#NG یا Next Generation پذیرایی می کند که پیشرفت بسیار زیادی خواهد داشت.

 

3. دو برابر شدن سرعت اجرا

 

مهمترین و بهترین ویژگی PHP 7 دو برابر شدن سرعت اجرای اون نسبت به نسخه های قبلیه که به لطف موتور جدید این زبان یعنی PHP#NG می باشد. جالب تر اینکه در این نسخه مقدار قابل توجهی کمتر از فضای Ram نسبت به گذشته مصرف میشه. یعنی در سرور مشابه و تعداد کاربران مشابه ، نه تنها سرعت اجرای کدها بالاتره بلکه منابع سخت افزاری کمتری هم نیازه.

 

4. آسان تر شدن رفع اخطار ها

 

گفتن این موضوع خیلی راحته که دستگیری و رفع اخطار ها (Errors) در PHP همیشه کار نسبتا سختی برای برنامه نویسان این زبان بوده. اما در این نسخه و به لطف کلاس جدید و قوی Engine Exceptions میشه خیلی راحت تر با اخطارهای کدنویسی سروکله زد! جالبه بدونید Engine Exception از کلاس معروف Exception بعنوان پایه ارث بری نمیکنه و کاملا از نو نوشته شده.

 

5. پشتیبانی از سیستم های 64 بیتی ویندوز

 

 همونطور که میدونید PHP از پایه تحت لینوکس و متناسب با این سیستم عامل نوشته شده اما روی ویندوز هم اجرا میشه. نسخه های 5 و قبلی محدود به ویندوز 32 بیتی بودند که این نقص بزرگ در این نسخه برطرف شده است.

درباره نویسنده

author

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

پر کردن تمامی فیلدها ضروری است.